godlo_polski
gm.Golina
BIP

„Ja umiem stać wyżej”

Stanisław Wyspiański
0

Znaleziono: 2206 aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 - informacje organizacyjne

2026-06-17
id= 2214

  Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26 czerwca 2026 r. i ze względu na trwającą termomodernizację będzie przebiegało w innej formule.

 

  Uczniowie klas I - VII spotkają się w wyznaczonych salach z wychowawcami o godz. 7.45:

 

Klasa

Wychowawca

Sala

1a

p. Marzena Katulska

1.20

1b

p. Julita Dąbrowska

2.9

2a

p. Kinga Lewicz

1.17

2b

p. Jolanta Grabia

2.1

3a

p. Agnieszka Antkowiak

2.4

3b

p. Justyna Franikowska - Flis

0.29

4a

p. Irena Śmigielska

1.18

4b

p. Anna Karczewska - Sieczka

2.5

5a

p. Elżbieta Dorawa

0.27

5b

p. Ewa Koper

1.14

6

p. Tomasz Chabros

0.28

7a

p. Daniel Kaczan

0.24

7b

p. Patrycja Tyczkowska

 

  Autobus szkolny dowiezie uczniów do szkoły na godz. 7.45 i rozwiezie ze szkoły ok. godz. 8.45.

  

  Uroczystość pożegnania absolwentów rozpocznie się o godz. 9.00, a następnie ósmoklasiści spotkają się z wychowawczynią w sali 0.28.

Młodzi ekolodzy z regionu nagrodzeni! Wielki finał akcji MZGOK

2026-06-16
id= 2213

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez MZGOK w Koninie Konkursie Ekologicznym „Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”, którego celem było promowanie ekologicznych zachowań, w tym selektywnej zbiórki oraz wiedzy o recyklingu wśród dzieci i młodzieży z powiatu konińskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Konina. 

 Huczny finał konkursu odbył się 10 czerwca 2026r. w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie. Prace uczestników zostały ocenione a najlepsze nagrodzone. Projekty pięciorga uczniów z naszej szkoły dostrzeżono a ich wykonawcy otrzymali cenne nagrody i upominki. Nasza drużyna, którą stanowiły uczennice klasy VIII (Maja Kinalska, Nadia Mikulska, Liliana Pawłowska, Wiktoria PomykałaKarolina Śliwczyńska), wzięła udział w finałowej terenowej Eko-Grze. Dziewczyny szybko pokonały wyznaczoną trasę i zaliczyły pięć stanowisk konkursowych. Wykazały się nie tylko wiedzą z zakresu ekologii, ochrony przyrody, segregacji odpadów i recyklingu ale również sprawnością fizyczną i celnością rzutów. Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie cennych nagród dla autorów najlepszych prac oraz najbardziej zaangażowanych placówek oświatowych. Przywiozły one dla szkoły nagrodę rzeczową: stację pogodową METEO, która na pewno zostanie wykorzystana na lekcjach przyrody oraz w klasach I-III. Organizatorzy i sponsorzy rywalizacji zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji: konkursy i poczęstunek (gofry, lody, wata cukrowa). Dziewczynki z zespołu wokalnego z KDK umilały czas wykonując piosenki o tematyce przyrodniczej.

Nagrodzeni w konkursie:
*w kategorii literatura (klasy V-VI) drugie miejsce zdobyła Maria Walczak z klasy Va i trzecie miejsce Katarzyna Lewandowska z klasy Va
*w kategorii literatura (klasy VII-VIII) trzecie miejsce zdobyła Liliana Pawłowska z klasy VIII oraz wyróżnienie Oliwia Sobocińska z klasy VIIb
*w kategorii praca plastyczna (klasy VII-VIII) wyróżnienie otrzymała Lilien Djabali  z klasy VIIb.
Uczennice otrzymały cenne nagrody: deskorolki, plecaki, bidony, puzzle, itp.

 Gratulujemy wszystkim uczniom, szczególnie laureatom i dziękujemy młodym ekologom za ich codzienną troskę o naszą planetę! Zachęcamy również do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

  Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była p. Wioletta Sobczak.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

2026-06-15
id= 2210

  Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczniom zdobycia tytułu laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „W zdrowym ciele, zdrowy duch”: Lilien Djabali kl. VIIb - I miejsce, Helena Walczak kl. IIa - I miejsce, Wojciech Nowak kl. 0 - I miejsce.

 

  Osiągniety sukces jest dowodem kreatywności, wrażliwości artystycznej oraz zaangażowania. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i promowanie wartości związanych ze zdrowym stylem życia. Życzymy Wam dalszego rozwijania talentów, wielu inspirujących pomysłów oraz kolejnych sukcesów w konkursach i codziennych wyzwaniach. Niech pasja do tworzenia przynosi Wam radość i satysfakcję.

  

  Koordynatorem konkursu na terenie szkoły był katecheta Ks. Krzysztof Kobiela

  Brawo! Gratulujemy!

V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Tradycje i zwyczaje patriotyczne w mojej rodzinie”

2026-06-15
id= 2212

  Gratulujemy naszym utalentowanym uczniom zdobycia tytułu laureatów V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Tradycje i zwyczaje patriotyczne w mojej rodzinie”. Laureatami zostali: I miejsce - Lilien Djabali  i Michalina Pilarska, II miejsce - Helena Walczak i Maria Walczak. 

  Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu, który jest dowodem kreatywności, wrażliwości artystycznej oraz zaangażowania. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i promowanie wartości patriotycznych oraz pielęgnowanie rodzinnych tradycji. Życzymy dalszego rozwijania talentów, wielu inspirujących pomysłów oraz kolejnych sukcesów w konkursach i codziennych wyzwaniach. Niech pasja do tworzenia przynosi Wam radość i satysfakcję, a zdobyte doświadczenia motywują do podejmowania nowych artystycznych wyzwań.

  Koordynatorem konkursu na terenie szkoły był katecheta Ks. Krzysztof Kobiela.

Dziękujemy...

2026-06-14
id= 2209

  12 czerwca, w piątkowy słoneczny poranek, w naszej szkole nie żegnaliśmy – dziękowaliśmy. Podczas uroczystego apelu społeczność szkolna pożegnała trzy wyjątkowe osoby, które po latach pracy odchodzą na zasłużoną emeryturę: panią Aurelię Bekker, panią Jadwigę Kinalską oraz panią Jolantę Ryczek.

  W apelu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz pracownicy szkoły, tworząc atmosferę pełną wzruszeń i wdzięczności. Każda z pań usłyszała wiele ciepłych słów, podziękowań i wspomnień związanych z ich pracą, zaangażowaniem i obecnością w życiu szkoły.

  Szczególnym momentem był wywiad z odchodzącymi paniami, podczas którego opowiedziały o swoich najpiękniejszych wspomnieniach, wyzwaniach oraz o tym, co dawało im największą satysfakcję w codziennej pracy z uczniami. Nie zabrakło humoru, refleksji i wzruszeń.

  Podczas apelu zaprezentowano także "kartkę z pamiętnika ucznia", który opisał jeden ze swoich zwykłych, a jednocześnie niezwykłych szkolnych dni. Wspominał poranki spędzane w bibliotece, gdzie zawsze czekał na niego uśmiech i dobra książka; chwile rozmów z pedagogiem szkolnym, który potrafił wysłuchać i dodać otuchy; oraz lekcje przyrody, na których świat stawał się ciekawszy, a każde doświadczenie budziło zachwyt. Ten krótki zapis pokazał, jak ogromny wpływ mają nauczyciele na codzienność uczniów i jak wiele ciepła pozostawiają po sobie.

  Apel uświetniły również piosenki i tańce przygotowane przez uczniów.

  Wręczono kwiaty i drobne upominki, które podkreślały, jak ogromny wpływ miały panie na rozwój szkoły i kolejne pokolenia młodych ludzi. Przygotowano również wyjątkowe prezenty – słoiki wypełnione karteczkami z własnoręcznie napisanymi przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły podziękowaniami i życzeniami. Ten symboliczny gest stał się pięknym wyrazem wdzięczności za dobro, cierpliwość i wsparcie, jakie panie okazywały każdego dnia. Całość zakończyły serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i spełniania marzeń na nowym etapie życia.

  Ten wyjątkowy poranek był dowodem na to, że dobro, które dajemy innym, zawsze wraca.

SZCZEPIENIA PRZECIW HPV

2026-06-12
id= 1862


Szanowni Rodzice,

troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczyna się akcja umożliwiającą szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach.

W załączeniu prezentujemy list Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia oraz materiały informacyjne na temat HPV, w tym informator dla rodziców.

LIST MINISTRA EDUKACJI i MINISTRA ZDROWIA
>>>KLIKNIJ TUTAJ

HPV - PREZENTACJA >>>KLIKNIJ TUTAJ

Z myślą o zdrowiu młodego pokolenia przygotowany został spot edukacyjny dotyczący profilaktyki zakażeń HPV, w którym udział wzięli: dr n. med. Ilona Małecka – pediatra i wakcynolog, Pani Agata Sobczyk – Wojewoda Wielkopolski, Pan dr Igor Bykowski – Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Pan Paweł Gilewski – Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

SPOT EDUKACYJNY >>>KLIKNIJ TUTAJ

Informacje o stypendiach

2026-06-10
id= 1635

 Szanowni Rodzice!

 

 Przypominamy o możliwości ubiegania się o stypendia dla uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Golina.  Prosimy zapoznać się z zapisami regulaminów znajdujących się pod niżej zamieszczonymi linkami i w przypadku spełniania wymagań wypełnienie odpowiednich wniosków. .

 

UCHWAŁA NR XI/52/2019 Rady Miejskiej w Golinie z 13 czerwca 2019r. w sprawie zasad, trybu przyznawania i wypłacania stypendiów Burmistrza Goliny dla uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Golina (Dotyczy uczniów z klas IV-VIII. Wnioski można składać od dnia 26 czerwca 2026 r., ponieważ załącznikiem do wniosku jest świadectwo szkolne).  TUTAJ

 

 

UCHWAŁA NR XLVI/230/2017 Rady Miejskiej w Golinie z 28 grudnia 2017r. w sprawie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Golina za wysokie wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej TUTAJ

 

„Mam Talent” w klasach trzecich

2026-06-09
id= 2208

  8 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie klas trzecich mieli okazję zaprezentować swoje pasje, zainteresowania i niezwykłe umiejętności.

  Nasi młodzi artyści, sportowcy, muzycy i kolekcjonerzy udowodnili, że każdy człowiek posiada wyjątkowy talent. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o swoich hobby i prezentowali zgromadzone kolekcje. Mogliśmy podziwiać między innymi przedmioty związane z grą Minecraft, monety przywiezione z różnych podróży, imponujące zestawy klocków LEGO.

  Wiele emocji wzbudziły również prezentacje związane z wędkarstwem, podczas których uczniowie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Nie zabrakło także talentów plastycznych. Dzieci zaprezentowały własnoręcznie wykonane prace, zachwycając pomysłowością, starannością i kreatywnością. Duże zainteresowanie wzbudziły osiągnięcia sportowe naszych uczniów. Uczestnicy opowiadali o swoich sukcesach w boksie, piłce nożnej, narciarstwie oraz pływaniu. Z dumą prezentowali zdobyte medale i puchary, które były dowodem ich ciężkiej pracy, wytrwałości i sportowej pasji. Publiczność mogła również podziwiać talenty muzyczne. Uczniowie grali na perkusji i keyboardzie, prezentowali swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Wśród prezentowanych talentów nie zabrakło również szachów. Jeden z uczniów opowiedział o swojej pasji do tej królewskiej gry, prezentując osiągnięcia zdobyte podczas licznych turniejów szachowych. Jego sukcesy i zajmowane wysokie miejsca były dowodem na to, że cierpliwość, koncentracja i systematyczna praca przynoszą wspaniałe efekty. Każdy występ był wyjątkowy i spotykał się z gromkimi brawami.

  Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za zaprezentowanie swojego talentu. Konkurs dostarczył wielu pozytywnych emocji, a atmosfera była pełna radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia. Wszystkie prezentacje były niezwykle interesujące. Z zaciekawieniem słuchaliśmy kolejnych występów i pokazów, a po zakończeniu wydarzenia wielu z nas czuło niedosyt. Chcieliśmy zobaczyć jeszcze więcej talentów naszych uczniów!

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, pasji i zaangażowania. Dziękujemy za piękne występy i już dziś czekamy na kolejną edycję konkursu „Mam Talent”!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem